12. júna 2018 Od Miroslav Čakan 0

Slovenská regulácia osvetlenia už v predaji.

Slovenský výrobca regulácie osvetlenia ElenDim

Ak ste doteraz boli zvyknutý projektovať reguláciu osvetlenia len od zahraničných výrobcov, už to tak nemusí byť. Elen, s.r.o. uviedla na trh reguláciu osvetlenia pod značkou ElenDim. Vývoj a výrobu realizuje vlastnými prostriedkami v Prešove. 

Ako jeden z prvých výrobcov ponúka reguláciu osvetlenia v súlade s normou IEC 62386 DALI Edition 2.0. Nová norma prináša štandardizáciu ovládacích a riadiacich zariadení a rozšírenie rozsahu aplikácií.

Pre architekta nová norma ponúka pridanú podporu pre kontrolu farieb, pokrývajúcu RGB a bielu farbu v rozsahu od teplej až po studenú. Toto zvýšené ovládanie farieb otvára nové možností, ako ovládať osvetlenie v každej miestnosti budovy pomocou DALI svietidiel. Riadiace jednotky svietidlám posielajú príkazy ako zapni, vypni, uprav jas, farbu, teplotu bielej jednotlivo, spoločne alebo po skupinách. Od svietidiel získavajú informácie o ich prevádzkovom stave, aktuálnom príkone alebo poruche.

Informácie o regulácii ElenDim - projekt osvetlenia.

Veľkou výhodou DALI 2 je, že umožní ďalších 64 adries pre ovládacie rozhrania, ako sú ovládacie panely, diaľkové ovládače, potenciometre a senzory. Používatelia teraz na zbernici majú k dispozícií dvojnásobný počet adries. Zbernice je možné medzi sebou prepájať , čo umožňuje ľahké vytváranie rozsiahleho osvetľovacieho systému založeného na DALI. Projektant už nebude viazaný na konfiguráciu systému diktovanú počtom 64 svietidiel alebo ovládacích prvkov. ElenDim umožňuje navzájom prepojiť 4096 svietidiel a 4096 ovládacích prvkov.

Osvetlenie riadené ElenDim Vám umožni zmeniť energiu priestoru a významne ovplyvniť produktivitu, pocity a pohodu obyvateľov budovy. S automatickým stmievaním a ovládaním farieb meníte nálady miestnosti a dynamiky zón podľa účelu, denného času, prirodzeného denného svetla, obsadenosti alebo iných faktorov. Naše ovládacie prvky výrazne znižujú spotrebu energie svetelného systému.

Elen je viac ako 25 rokov na trhu.