Newsletter 12.06.2018

Ak ste doteraz boli zvyknutý projektovať reguláciu osvetlenia len od zahraničných výrobcov, už to tak nemusí byť. Elen, s.r.o. uviedla na trh reguláciu osvetlenia pod značkou ElenDim. Vývoj a výrobu realizuje vlastnými prostriedkami v Prešove. 

Ako jeden z prvých výrobcov ponúka reguláciu osvetlenia v súlade s normou IEC 62386 DALI Edition 2.0. Nová norma prináša štandardizáciu ovládacích a riadiacich zariadení a rozšírenie rozsahu aplikácií.

Pre architekta nová norma ponúka pridanú podporu pre kontrolu farieb, pokrývajúcu RGB a bielu farbu v rozsahu od teplej až po studenú. Toto zvýšené ovládanie farieb otvára nové možností, ako ovládať osvetlenie v každej miestnosti budovy pomocou DALI svietidiel. Riadiace jednotky svietidlám posielajú príkazy ako zapni, vypni, uprav jas, farbu, teplotu bielej jednotlivo, spoločne alebo po skupinách. Od svietidiel získavajú informácie o ich prevádzkovom stave, aktuálnom príkone alebo poruche.

Veľkou výhodou DALI 2 je, že umožní ďalších 64 adries pre ovládacie rozhrania, ako sú ovládacie panely, diaľkové ovládače, potenciometre a senzory. Používatelia teraz na zbernici majú k dispozícií dvojnásobný počet adries. Zbernice je možné medzi sebou prepájať , čo umožňuje ľahké vytváranie rozsiahleho osvetľovacieho systému založeného na DALI. Projektant už nebude viazaný na konfiguráciu systému diktovanú počtom 64 svietidiel alebo ovládacích prvkov. ElenDim umožňuje navzájom prepojiť 4096 svietidiel a 4096 ovládacích prvkov.

Osvetlenie riadené ElenDim Vám umožni zmeniť energiu priestoru a významne ovplyvniť produktivitu, pocity a pohodu obyvateľov budovy. S automatickým stmievaním a ovládaním farieb meníte nálady miestnosti a dynamiky zón podľa účelu, denného času, prirodzeného denného svetla, obsadenosti alebo iných faktorov. Naše ovládacie prvky výrazne znižujú spotrebu energie svetelného systému.

Viac informácií na www.elendim.sk.